Agility

Dog-Agility-TrainingAgility - to dyscyplina sportowa polegająca na pokonywaniu przez psa różnych typów przeszkód. Przed startem przewodnik zapoznaje się z kolejnością przeszkód na torze i musi tak poprowadzić swojego psa, aby ukończyć tor w jak najszybszym czasie i z jak najmniejszą ilością błędów. Przeszkody, które mogą znaleźć się na torze to: stacjonaty, koło, huśtawka, kładka, palisada, slalom, stół, murek. Sport ten wymaga idealnego zgrania psa i przewodnika, ważne jest więc wypracowanie przynajmniej podstawowego posłuszeństwa.

Co to jest Agility? Przyjdź i SPRAWDŹ

 

CO TO JEST AGILITY? PRZYJDŹ ZOBACZ SPRAWDŹ SIĘ

 

Agility jest to sport psów polegający na tym, że pies prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi i ruchowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor przeszkód.

Przeszkody to :

Kładka, huśtawka. Palisada, slalom, tunele, stacjonaty.

Pies musi zaliczyć przeszkody w odpowiedniej kolejności, ale nie zna ich układu przed startem (przewodnicy przed startem mają czas na zapoznanie się z układem toru i ich zadaniem jest sprawne poprowadzenie psa przez tor). Należy zaliczać tzw. strefy kontaktu, np. pies wbiegając na równię pochyłą nie może od razu skoczyć na jej szczyt, ale musi zaliczyć tę strefę (choćby jedną łapą).

Psy oceniane są przez sędziów w kategoriach dostosowanych do wielkości psa. Dla mniejszych psów poprzeczki niżej, dla większych wyżej (kategorie small, medium i large).

PARTNERZY

tajski masaż http://designlogo.pl/ sterydy nethttps://higieniczny.pl/lampy-owadobojcze.html klinika przeszczepy włosów skyclinic

           

Znajdziesz nas w Google+

CENTRUM NA TWITTERZE